نمایندگی:شیراز
1397/09/15 13:59:00
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :271
جلسه هیئت رئیسه با اعضای گروه‌های تخصصی سازمان

به گزارش روابط عمومی سازمان، جلسه مشترک گروه‌های تخصصی، معاونت‌ها و هیئت‌رئیسه سازمان، روز پنج شنبه در تاریخ ۱۵ آذرماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰ صبح برگزار شد.

در ابتدا، مهندس سیدمرتضی سیف‌زاده، رئیس سازمان ضمن خوشامدگویی به حاضرین، با اشاره به پتانسیل‌های موجود این دوره از هیئت رئیسه و امکان ارتباط با قوه قضائیه و سایر ادارات و ارگان‌ها به‌واسطه آقای مهندس دادخواه، به جلب مشارکت همه ذی‌نفعان به عنوان یکی از اهداف اصی هیئت مدیره اشاره کرد و برگزاری این جلسه را نیز در راستای همین موضوع بیان نمود.

مهندس محمدحسین دادخواه، نایب رئیس اول سازمان در این جلسه ضمن تأکید بر لزوم و تأیید همکاری و همدلی گروه‌های تخصصی در پیشبرد اهداف سازمان اظهار داشت: کار و فعالیت های تخصصی را گروه‌های تخصصی و امور مدیریتی را هیئت مدیره انجام خواهند داد.

نایب رئیس سازمان ادامه داد: یکی از مباحث اصلی پیگیری‌شده در اولین جلسات هیئت رئیسه، برگزاری جلسات و تعامل با کلیه ذی‌نفعان در چرخه ساخت و ساز بود که این مهم از شروع فعالیت هیئت مدیره دوره هشتم آغاز و تا وصول نتایج و تعامل نتیجه‌بخش ادامه خواهد داشت.

ایشان همچنین به پیگیری حضور سازندگان ذی‌صلاح و خدمات شایسته و حرفه‌ای توسط ایشان، حضور ناظر در هر 4 گروه در همه ساختمان‌ها، تعریف ناظر هماهنگ‌کننده، اصلاح تعرفه خدمات مهندسی، ایجاد دفتر برق و آب و فاضلاب و طرح پیگیری برخی از این موضوعات در هیئت چهارنفره استان صحبت کرد.

در ادامه اعضای حاضر ضمن ابراز خورسندی از رویکرد جدید سازمان در تعامل درون و برون‌سازمانی موارد زیر عنوان نمودند:

برگرداندن خدمات مهندسی به سازمان، که طبق قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در حوزه اختیارات سازمان است.

کلیه ساختمان‌ها باید دارای نظارت معماری با تعرفه تفکیک‌شده باشند.

باتوجه‌به اینکه سازوکار گروه‌های تخصصی در دوره‌های قبل سازوکار پاسخگویی نبوده است، با تعریف چشم‌انداز در سازمان و نهادینه کردن این چشم انداز در سایر بدنه و ارکان سازمان از جمله گروه های تخصصی، ساز و کار تعریف گردد.

از ظرفیت رشته‌های شهرسازی استفاده گردد و نظارت در حوزه شهرسازی تعریف گردد.

پیشنهاد تعریف دفتر مشترک ترافیک و شهرسازی

در برخی از گروه‌ها چک‌لیست‌ها و دست‌نامه‌های ارزشمندی تولید شده است که شایسته است توسط سازمان اجرایی شود.

عدم تعادل در تعرفه‌های خدمات مهندسی در فارس پیگیری گردد.

ابلاغ مصوبات گروه‌های تخصصی به دفاتر نمایندگی شهرستان‌ها و شهرداری‌ها انجام پذیرد.

مکاتبات ارسال شده به سازمان در زمان لازم پاسخ داده شود.

اختیارات لازم به مدیریت دفتر تفکیک داده شود.

رویکرد فعلی و صحیح پیش روی سازمان در تعامل با دنیای پیرامون حفظ شود.

سیستم توزیع و ارائه خدمات باید عادلانه باشد و سازمان در این خصوص با شهرداری تعامل کند.

شرح خدمات گروه‌های تخصصی تدوین و اگر تدوین شده است بررسی و اجرایی گردد.

در آخر برخی از گروه‌های تخصصی به فعالیت‌های مثمر ثمر انجام‌شده اشاره کردند.

 

مهندس اکبر احمدی، نایب رئیس دوم سازمان در این جلسه ضمن اشاره به اقدامات انجام‌شده در گروه تخصصی نقشه‌برداری سازمان در خصوص چشم‌اندازهای این گروه در تهیه تعرفه نقشه‌برداری برای ارائه به هیئت مدیره سازمان، ایجاد فعالیت‌های جدید با به‌وجود آمدن تعامل مؤثر دفتر نقشه‌برداری و تفکیک آپارتمان‌های سازمان با اداره نوسازی مدارس و «اداره ثبت اسناد و املاک استان در زمینه تبدیل اسناد دفترچه‌ای به اسناد تک برگی»، تهیه نقشه‌های تک‌خطی برای صدور پایان کار در شهرستان‌ها، پیگیری نقشه‌برداری در منابع طبیعی و جهاد کشاورزی و تلاش هیئت رئیسه در راستای تشکیل دفتر برق سازمان، از استقبال هیئت مدیره سازمان از فعالیت‌های گروه‌های تخصصی و حمایت از آن‌ها سخن گفت.

ایشان همچنین از ارائه مستمر گزارش فعالیت‌های دوره هشتم هیئت مدیره توسط آقای مهندس علوی‌زاده، دبیر هیئت رئیسه سازمان خبر دارد.

در نهایت مهندس دادخواه،‌ نایب رئیس اول سازمان با انتقال این موضوع که همگی ما در قبال پیگیری حقمان باید به تکلیف خود نیز به درستی عمل کنیم، اظهار داشت ما گروه‌های تخصصی را که از ارکان اصلی سازمان هستند به رسمیت می‌شناسیم و باید تعامل دوطرفه و قوی بین هیئت مدیره و گروه‌های تخصصی ایجاد گردد. نایب رئیس سازمان به این موضوع نیز اشاره کرد که به‌دلیل گذاشتن پایه‌های نادرست در ابتدا، افزایش تعرفه خدمات مهندسی با چالش‌هایی مواجه است.

ایشان در پایان عنوان کرد: وظیفه اصلی سازمان آموزش است و سمینارهای گروه‌های تخصصی باید با ارائه گزارش کاربردی و تخصصی برگزار گردد.

 

 

ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر