نمایندگی:شیراز
1399/12/05 13:11:24
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :935
حضور رییس سازمان در صحن علنی شورای شهر به مناسبت روز مهندسی سال 99

دعوت شورای اسلامی شهر شیراز از رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در صحن علنی شورا و اهدای لوح تقدیر به  منظور ارج نهادن به مقام والای مهندس در تاریخ 1399/12/03

 

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان ؛ یکصد و هفتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز  با دعوت از رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس به مناسبت بزرگداشت " روز ملی مهندسی" و با حضور اعضای شورا ، اصحاب رسانه های جمعی و مدیران و معاونین شهرداری شیراز در تاریخ 03/12/1399  در محل شورای اسلامی شهر شیراز ( صحن علنی ) برگزار شد.

در نطق پیش از دستور جلسه رییس شورای اسلامی شهر شیراز ؛ دکتر سید عبدالرزاق موسوی نقش مهندسان را در توسعه عمران و آبادانی کشور عزیزمان ایران بی بدیل و منحصر به فرد دانست و افزود : آنانی که با تاریخ و فرهنگ هشت سال دفاع مقدس و جهاد سازندگی آشنا هستند نقش مهندسین را در عرصه های مختلف دفاع از نظام و خدمت به مردم و سازندگی کشور به خوبی درک می کنند.

پس از آن از رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس دعوت شد تا ضمن حضور در صحن علنی شورا به ایراد سخن بپردازد.

مهندس سیف زاده ضمن تبریک فرارسیدن 5 اسفند ماه ؛ روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز ملی مهندسی به تمامی مهندسان کشور عزیزمان ایران ؛ وقوع حادثه زلزله مهیب " سی سخت " را ناراحت کننده دانست و با هموطنان عزیزمان در استان کهکیلویه و بویر احمد ابراز همدردی کرد و از 35000 نفر مهندسین استان فارس که در شیراز و 26 دفتر نمایندگی سطح استان درخواست نمود که کمک های مادی و معنوی خود را به جمعیت هلال احمر تحویل نمایند.

مهندس سیف زاده با بیان اینکه هم اکنون بیش از 70 درصد خدمات به اعضای سازمان و مراجعین به صورت غیر حضوری و الکترونیکی انجام می شود گفت : جلوگیری از تجمع و حضور فیزیکی در شرایط کرونا سازمان نظام مهندسی را به سمت تسریع در خدمات الکترونیکی سوق داد.

رییس سازمان ادامه داد : وقوع حوادث طبیعی نظیر سیل و زلزله باعث می شود ضرورت تمهیدات علمی در راستای کاهش تلفات انسانی و مالی را به کار ببریم. ایشان تصمیمات شورای اسلامی شهر شیراز را در توسعه پایدار شهر بسیار اساسی دانست و خواستار اثرگذاری و استفاده از ظرفیت های گسترده اعضای سازمان در توسعه پایدار شهری شد.

ایشان ضمن تاکید بر لزوم استفاده از خدمات سازندگان ذیصلاح برای تمامی گروه های ساختمانی ؛ خواستار رفع ابهام در خصوص نحوه استفاده از  این خدمات با تعاملات صورت گرفته با دستگاه های اجرایی خصوصاً شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز شدند.

مهندس سیف زاده با تاکید بر لزوم رعایت مجموعه قوانین مقررات ملی ساختمان در احداث تمامی پروژه های ساختمانی گفت : پرداخت حق الزحمه خدمات مهندسی در زمینه های طراحی ؛ نظارت و اجرا و بکارگیری کامل و دقیق  مجموعه مقررات ملی ساختمان قطعاً  ضامن ایمنی ، بهداشت، صرفه اقتصادی و آرامش بهره برداران نهایی ساختمان خواهد شد.

رییس سازمان نظام مهندسی از همکاری های ویژه شهردار شیراز ، اداره کل راه و شهرسازی استان فارس ، شورای اسلامی شهر شیراز و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز که در همگام سازی فرآیند ارجاع نظارت و انتقال اطلاعات از شهرداری به سازمان نهایت همکاری را داشتند  قدردانی نمود و از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز خصوصاً کمیسیون شهرسازی و معماری شورا دعوت نمود ضمن بازدید از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس از نزدیک در جریان فعالیت ها و امور سازمان قرار بگیرند.

در پایان نیز رییس شورای اسلامی شهر شیراز به نمایندگی از اعضای شورا  با اهدای لوح تقدیری به رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس فرا رسیدن 5 اسفند ماه " روز ملی مهندسی " را ارج نهاد و از زحمات ایشان و اعضای هیات مدیره دوره هشتم سازمان قدردانی نمود .

 


 

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر