نمایندگی:شیراز
1400/02/15 14:41:19
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :401
پیام تبریک رییس سازمان به مناسبت فرارسیدن 15 اردیبهشت ماه1400 ؛ روز شیراز


خوشا شیراز و وضع بی مثالش خداوندا نگــهدار از زوالـش
ز رکن آباد ما صـد لوحش الله که عمر خضر می بخشد زلالش
مــیان جعفرآباد و مصــلا عبـیرآمـیز می آید شـمالش
به شیراز آی و فیض روح قدسی بجوی از مردم صاحب کمالش (حافظ)

شیراز، شهر اردیبهشت است، وقت خوش نفس کشیدن، ماه شکوفه‌ها، پرنده‌ها، نسیم و گل و باغ و گشت و گذار، ماه سعدی، ماه شیراز، ماه بهارنارنج و گل‌های خوشبوی یاس و تمام خوبی اردیبهشت شیراز را باید از مردمان با صفایش پرسید. این شهر پر افتخار همواره جلوه گاه با شكوه خداوندي و مركز تلولو انوار الهي بوده است .
انتخاب 15 اردیبهشت ماه به عنوان روز ملی شیراز ؛ فرصت مناسبی است برای معرفی هر چه بهتر این شهر و تاکید بیشتر بر توسعه زیرساختهای شهری و معماری آن. این شهر با داشتن سابقه دیرینه در هنر معماری و خلق بناهای¬ فاخر و با محتوی در گذشته و تاریخ خود، مدعی تمدنی برازنده برای افتخار ایرانیان و جهانیان است. شهر شیراز در طول تاریخ پر افتخار خود معماران شایسته‌‏ای چون قوام‌‏الدین و زین‌‏العابدین شیرازی را پرورده است که تا سمرقند و بخارا آثارشان خودنمایی می کند و وجود بقاع متبرکه امامزادگان جلیل القدری چون حرم‌های مطهر احمد ابن موسی (شاهچراغ) و سید علاءالدین حسین( آستانه ) و مقبره ادبای بزرگ پارسی، همچون حافظ و سعدی در کنار شاهکارهای معماری ایران باستان همچون تخت جمشید ، خانه‌ی زینت‌الملک، مسجد نصیرالملک وارگ کریمخانی ، در این شهر در کنار محله های قدیمی نشان از فرهنگ غنی آن دارد و مردمان خوش رفتار و صلح طلب شیرازی با گویشی دلنشین، شیراز را به شهر عشق و هنر و مهد انديشه هاي عارفانه و عاشقانه تبدیل کرده است.
اینجانب به نمایندگی از هیات مدیره دوره هشتم سازمان نظام مهندسی ساختمان ؛ ضمن عرض تبریک 15 اردیبهشت ماه به عنوان روز شیراز ، امیدوارم تا با تعامل موثر با تمامی دستگاه های متولی حوزه ساخت و ساز و استفاده از خدمات مطلوب و بهینه مهندسی در زمینه های نظارت-طراحی و اجرا در صنعت ساختمان و رعایت مجموعه قوانین و مقررات نظام مهندسی و کنترل ساختمان بتوانیم در مسیر اعتلای شهرمان شیراز بیش از پیش گام هایی اساسی برداریم.


سید مرتضی سیف زاده

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر