نمایندگی:شیراز
1398/10/15 13:41:56
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :207
هیأت رئیسه سازمان با اتاق اصناف فارس جهت اجرایی کردن مفاد تفاهم نامه 98/10/14

برگزاری جلسه هم افزایی هیأت رئیسه سازمان با اتاق اصناف استان فارس جهت اجرایی کردن مفاد تفاهم نامه همکاری   در تاریخ   98/10/14

------------------------------

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی  ؛ در تاریخ 1398/10/14 جلسه ای به منظور ارتقاء کیفیت ساخت و ساز و استفاده از مصالح استاندارد و عوامل اجرایی ذیصلاح سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس و اتاق اصناف استان فارس در سالن هیات مدیره سازمان برگزار شد .

در این جلسه که با حضور رئیس و نایب رئیس  ، اعضای هیأت رئیسه ، معاونین و مسئولان واحدهای مختلف سازمان و همچنین نایب رییس اتاق اصناف استان فارس و روسای اتحادیه های مرتبط با حوزه ساخت و ساز استان فارس برگزار شد ،  مهندس سیف زاده ضمن تشکر از حضور روسای اتحادیه ها و  اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ،  نقش اصناف را در ارتباط با بالا بردن تولید ناخالص داخلی  (GDP )  و همچنین شکوفایی اقتصاد و ارتباط بین جامعه و دولت و ارتقاء رفاه اجتماعی و درآمد سالیانه هر فرد  بسیار حائز اهمیت دانست و با اشاره به اثر گذاری سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیش از500/000 عضو در سطح کشور و بیش از 35000عضو در شیراز و 24 دفتر نمایندگی سطح استان فارس از آمادگی سازمان نظام مهندسی استان فارس در جهت  اجرای مفاد تفاهم نامه همکاری و رفع مشکلات حرفه ای اعضای سازمان و اتاق اصناف خبر داد .

رییس سازمان ارتقاء کیفیت ساخت و ساز و استفاده از مصالح استاندارد و عوامل اجرایی ذیصلاح  ، پی گیری آیین نامه ها و ابلاغ دستور العمل های جدید وزارت راه و شهرسازی ، استفاده از تکنولوژی های نوین و  بکارگیری خدمات بومی درون استانی را از مهم ترین دستاوردهای این تفاهم نامه توصیف کرد.

در ادامه مهندس کارگر ( معاون کنترل و نظارت ساختمان سازمان ) گزارش مبسوطی از اقدامات انجام شده توسط معاونت متبوع  خود  در جهت اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه همکاری با اتاق اصناف ارائه کرد.

سپس نایب رییس سازمان ضمن عرض خوش آمدگوئی به روسای اتحادیه ها و اعضای هیأت رئیسه اتاق اصناف خواستار نظر خواهی از تمام اصناف در زمینه اجرای مفاد تفاهم نامه و  تشکیل کمیته تدوین و اجرایی که در ماده 2 قانون پیش بینی شده است گردید .

مهندس دادخواه با تاکید بر استفاده از مصالح استاندارد تولیدی توسط تولید کنندگان در استان فارس و  اشاره به پیش بینی استفاده از مصالح استاندارد و کارگران ساختمانی ماهر در شناسنامه فنی و ملکی ساختمان  به نقش پر رنگ اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی اشاره کرد و افزود : حضور اداره استاندارد در کنار سازمان نظام مهندسی و اتاق اصناف قطعا کمک شایانی به پیشبرد اهداف این تفاهم نامه خواهد کرد.

رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس و نایب رئیس سازمان نظام مهندسی  همچنین با اشاره به مشکلات موجود در حوزه قانون گذاری ، خواستار تدوین و انعقاد تفاهم نامه ای جامع بین تمامی اصناف مرتبط با صنعت ساختمان با سازمان نظام مهندسی شد تا بتوان با اجرایی شدن آن در بحث نظارت بر دستور العمل ها ، از ظرفیت سازمان نظام مهندسی ساختمان استفاده نمود.

نایب رئیس اتاق اصناف نیز ضمن تشکر از هیأت رئیسه سازمان نظام مهندسی بابت برگزاری این جلسه ، گزارشی از 17 اتحادیه مرتبط با صنایع ساختمان و بیش از 10000نفر فعال دارای پروانه کسب در صنعت ساختمان ارائه کرد و افزود : پیرو انعقاد تفاهم نامه اتاق اصناف با اداره استاندارد ، بیش از 30 جلسه توسط کمیته تدوین شیوه نامه تشکیل و به موازات آن اتحادیه های مرتبط دعوت و کارگاه های آموزشی در محل اتاق برگزار شد.

ناصر مهرتاش افزود با برگزاری کارگاه های آموزشی ؛  استاندارد های ملی اصناف توسط کارشناسان اداره استاندارد به مسئولین اتحادیه ها ابلاغ شد و اتاق اصناف از مسئولین اتحادیه ها درخواست نمود تا آیین نامه خدماتی صنف خود را همراه با قرارداد و کدهای لازم با ارائه جزئیات به اتاق اصناف تحویل دهند .

مهر تاش ضمن اعلام طراحی مراحل پایانی اپلیکیشن اتاق اصناف همچنین خواستار تسهیل روند قانون گذاری با همکاری سازمان نظام مهندسی  و  دستگاه های مربوطه در جهت حمایت از ارائه خدمات اصناف استان شد.

در پایان جلسه روسای اتحادیه ها و هیات رییسه اتاق اصناف به بیان دیدگاه ها ، نظرات و مشکلات موجود در حوزه فعالیت خود پرداختند که مقرر شد :

  1. برنامه زمان بندی برگزاری جلسات هماهنگی به صورت ماهیانه و مستمر  برگزار و گزارش آن ارائه شود.
  2. کمیته راهبردی و تدوین شیوه نامه و کمیته بررسی مشکلات و رفع موانع در قانون گذاری تشکیل و گزارش آن به سمع و نظر اعضا  برسد و جهت رفع موانع با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان پی گیری های لازم صورت گیرد.
  3. مشکلات صنفی پیش روی اصناف نظیر قیمت گذاری ، بیمه ، مالیات ، ارزش افزوده و ... شناسایی و قوانین زائد از طریق نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی مرتقع شود.

 

 

 

 

 

 

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر