نمایندگی:شیراز
1398/02/12 09:19:41
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :273
دویست و سی و نهمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی 12 اردیبهشت ماه- شیراز

 

گزارش جلسه دویست و سی و نهم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان

 12 اردیبهشت ماه 1398-شیراز

 

تشکیل جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در شیراز

 

دویست و سی و نهمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با حضور  اعضاء شورای مرکزی ، روسای نظام مهندسی ساختمان ( استانها ) و جناب آقای دکتر مازیار حسینی معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ، در ساعت 30/9 تاریخ 12 اردیبهشت ماه در شیراز تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس  در این جلسه مهندس بهادری دبیر اجرایی شورای مرکزی ضمن جلب نظر مساعد اعضای شورا و روسای استان‌ها برای نام نویسی و مشارکت فعال در روند برگزاری انتخابات آتی،از دکتر حسینی معاون وزیر که به گفته وی هم در کلام و هم در عمل حامی جامعه مهندسی است تشکر کرد. مهندس بهادری همچنین مشارکت سازمان‌ها در نوسازی و بازسازی مناطق سیلزده را مهم ارزیابی کرد  و همچنین آقای مهندس رجبی رئیس شورا درباره روند اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان در مجلس توضیحاتی داد و خواستار مساعدت وزارت راه و شهرسازی برای تسریع در این روند شد.

وی همچنین از افرادی که به خوبی مشکلات فعلی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان را می‌شناسند و برای رفع آنها برنامه دارند دعوت به ثبت نام برای دوره جدید شورای مرکزی نمود

آقای مهندس مجربی دبیر اجرایی شورای مرکزی نیز از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس به دلیل میزبانی برگزاری جلسه شورای مرکزی تشکر و همکاری خوب استانداری، شهرداری و راه و شهرسازی استان فارس با سازمان نظام مهندسی این استان را ستود .

در ادامه جلسه و در سخنرانی پیش از دستور ،چند تن از اعضای شورای مرکزی در موضوعاتی چون رعایت الزامات برگزاری اجلاس هیئت عمومی، توجه به دیدگاه های هیئت مدیره های استان‌ها در اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، توجه به آموزش، کنترل و نظارت بر عملکرد مهندسان، تعیین چارچوب مشخص برای استان‌ها و تقویت روند مطالبه‌گری سازمانهای نظام مهندسی ساختمان سخن گفتند .

خانم دکتر طاهره نصر ، رئیس گروه تخصصی معماری شورای مرکزی نیز در سخنان پیش از دستور موارد اشکال در اصلاح قانون را که قبلا هم تذکر داده بود برشمرد.ایشان آمادگی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس را  برای دریافت پیشنهادات مربوط به اصلاح قانون از سوی دیگر سازمان ها اعلام نمود.همچنین با توجه به عدم انسجام بین ارگانهای اجرایی ساختمان ، پیشنهاد قرارگیری شهرداری زیر مجموعه وزارت زاه و شهرسازی را مطرح نمود ، و نیز  با تاکید بر جایگاه سازمان نظام مهندسی به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد اشکالات قرارگیری این سازمان زیرمجموعه نظام فنی و اجرایی را برشمرد.

در این نشست آقای دکتر صعیدزرندی معاون املاک سازمان ثبت اسناد و املاک درباره نتایج اجرای تفاهم‌نامه همکاری متقابل سازمان ثبت اسناد و املاک و سازمان نظام مهندسی ساختمان سخن گفت و معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری فارس، مدیرکل راه و شهرسازی ،معاون شهرسازی شهردار شیراز و مهندس سیف زاده رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به عنوان مقامات ارشد استان میزبان برگزاری اجلاس ۲۳۹ شورای مرکزی، درباره روند همکاری های فیمابین و مساعدت در ایفای نقش موثر سازمان سخن گفتند.

در نشست شورای مرکزی پس  از سخنرانی مبسوط دکتر حسینی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، اعضای حاضربرای تفویض اختیار به هیئت رئیسه در زمینه عقد قراردادهای مربوط به برگزاری اجلاس هیئت عمومی در تیرماه رای مثبت دادند. همچنین زمان اجلاس در نیمه دوم تیرماه ۹۸ و مکان آن بر اساس نظر هیئت رئیسه شورای مرکزی خواهد بود.

 

ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر