نمایندگی:شیراز
1399/12/12 08:44:37
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :852
آیین اختتامیه فراخوان طراحی المان شهری حضرت شاهچراغ ( ع) در تاریخ 1399/12/10

آیین اختتامیه فراخوان طراحی المان شهری و حرم حضرت شاهچراغ(ع) با حضور نماینده ولی فقیه در استان فارس ، امام جمعه شیراز و  تولیت آستان احمدی و محمدی(ع) ؛ رییس و اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس  و دیگر مسوولین ارشد شهری در تاریخ 1399/12/10 برگزار شد.

به مناسبت فرارسیدن سالروز بزرگداشت استاد خواجه نصیرالدین طوسی و روز ملی مهندسی  و همچنین آیین اختتامیه فراخوان طراحی المان شهری حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) با حضور نماینده ولی فقیه در استان فارس ، امام جمعه شیراز و  تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) ، رییس و اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس، مدیر کل دفتر فنی ، حمل و نقل و ترافیک استانداری فارس، قائم مقام شهردار شیراز   ، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز ، معاون توسعه و عمران آستان مقدس حضرت شاهچراغ و دیگر مسئولان استانی و شهری در سالن شهید دستغیب برگزار شد.

در ابتدای مراسم ، دبیر جشنواره و رئیس اداره مطالعات شهری و طراحی شهرداری شیراز اظهار داشت : با شروع این جشنواره استقبال شدیدی در بین طراحان  و معماران در سطح کشور بوجود آمد و دبیرخانه مسابقات به صورت حرفه ای تبلیغات خود را در سطح کشور با همکاری بسیار مطلوب سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس و کشور و دیگر دستگاه های اجرایی مربوطه انجام داده است.

در ادامه مهندس علیرضا صحرائیان ؛ معاون توسعه و عمران آستان مقدس حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ(ع) ضمن تبریک روز مهندسی و میلاد حضرت علی (ع) و تقارن آن با برگزاری مراسم اختتامیه فراخوان طراحی المان شاهچراغ (ع) از مجموعه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس و شهرداری شیراز که در برگزاری باشکوه این مسابقه حداکثر مشارکت و همکاری را داشتند قدردانی کرد.

ایشان با اشاره به ظرفیت بسیار گسترده سازمان نظام مهندسی ؛  لزوم توجه به مقوله گردشگری مذهبی و احیای معماری اسلامی ایرانی را مورد تاکید قرارداد و گزارش مختصری از اقدامات و فعالیت های معاونت توسعه و عمران آستان مقدس حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ ارائه کرد.

سید مرتضی سیف زاده ؛ رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس نیز  با بیان اینکه ۳۵هزار مهندس در سراسر استان پهناور فارس به  ارائه خدمات مهندسی  مشغول اند بر ضرورت بکارگیری قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و مجموعه مباحث مقررات ملی ساختمان که ضامن امنیت ،  ایمنی ، بهداشت ، صرفه اقتصادی و آرامش بهره برداران نهایی ساختمان است با تعامل موثر با دستگاه های اجرایی تاکید کرد .

به گفته مهندس سیف زاده ؛ سازمان نظام مهندسی ساختمان در شیراز و 26 دفتر نمایندگی در سطح استان فارس  ارائه خدمات مهندسی در زمینه های طراحی ، نظارت و اجرا توسط اعضای سازمان ارائه خواهد شد تا امنیت و سلامتی و بهداشت را جهت بهره برداران نهایی ساختمان به ارمغان بیاوریم؛ زلزله اخیر سی سخت و آسیب ساختمان ها هشداری برای تمامی افراد جامعه بود تا نسبت به ایمنی ساختمان ها هوشیار و حساس باشند.

در ادمه مهندس جواد بهادری ؛ معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز ضمن ارائه برنامه های کلی شهرداری شیراز ، توضیحاتی در خصوص مراحل برگزاری این مسابقه ارائه نمود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز  در بیاناتی ؛ بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندسی را به تمامی مهندسان تبریک گفت و از سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان مجموعه ای ارزشمند برای پیشرفت و حرکت رو به جلوی استان فارس و کشور عزیزمان ایران یاد کرد.

حضرت آیت الله دژکام  ضمن برشمردن سوابق و تحقیقات دانشمندان برجسته در زمینه علوم مهندسی ، به تاکیدات کلام خدا در زمینه شهرسازی و لزوم توجه به فضاهای شهری اشاره کرد و مهمترین دغدغه و انتظار  تاریخ بشر را نسبت به شهر در زمینه مهندسی ایجاد امنیت و ایمنی برای مردم دانست.

در پایان این مراسم از طرح های برگزیده تقدیر شد ؛ هفت اثر به عنوان شایسته تقدیر انتخاب و صاحبان اثر مورد تجلیل قرار گرفتند.

خانم ستاره کارشناس از کرمان رتبه سوم، علیرضا قطب زاده از شیراز رتبه دوم و حمیدرضا مشتاقیان از اصفهان رتبه اول را در بخش برتر کسب کردند.

 


 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر