نمایندگی:شیراز
1401/06/05 10:00:46
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :139
رییس دفتر مهندسی نقشه برداری ؛ ساماندهی مهندسان دفاتر تفکیک موجود در شهر صدرا

رییس دفتر مهندسی نقشه برداری و تفکیک آپارتمان سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس خبر داد.

ساماندهی مهندسان و دفاتر تفکیک موجود در شهر صدرا

انتظام عملکردهای جزیره ای به نفع مهندسان صاحب صلاحیت است .           

 رییس دفتر مهندسی نقشه برداری و تفکیک آپارتمان سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس از ساماندهی مهندسان نقشه بردار و دفاتر تفکیک موجود در سطح شهر صدرا از حیث حدود صلاحیت و توان اجرایی خبر داد و گفت : در این راستا در اسرع وقت مهندسان یا دفاتری که صلاحیت ارجاع کار ندارند ، شناسایی و از دستور کار خارج می شوند .  

مهرداد مقدسی اقدام مذکور را در ۲۰ سال گذشته بی سابقه دانست و اظهار کرد : با این رویکرد ، اجرای تمام کارهای مربوط به نقشه برداری از جمله میخ کوبی ، تهیه نقشه تک خطی به همراه جانمایی با رعایت مغایرت گیری برعهده دفتر تفکیک و مهندسان معرفی شده از سوی این دفتر خواهد بود ؛ در همین راستا هرگونه مسئولیت حقوقی و مالکیتی مربوط به عملیات نقشه برداری نیز بر عهده مهندسان نقشه بردار است .

وی خاطر نشان کرد : ارجاع کار نیز الزاماً باید توسط دفتر تفکیک و با رعایت اولویت مهندسان ساکن و شاغل در شهر صدرا انجام شود .

رییس دفتر مهندسی نقشه برداری و تفکیک آپارتمان سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس ، همچنین یادآور شد : در خصوص کارهای میخ کوبی ، مهندس نقشه بردار موظف است ظرف مدت ۴۸ ساعت نسبت به انجام عملیات اقدام و پس از تایید چکر سازمان نظام مهندسی ، مستندات و مدارک مربوط را به معاونت شهرداری صدرا ارسال نماید .

مقدسی در ادامه در خصوص تهیه نقشه های تک خطی مربوط به اراضی و ساخت و سازهای مسکونی و تجاری و خدماتی و باغ شهری و ویلایی نیز توضیح داد و گفت : مقرر شده است صرف مدت زمان حداکثر ۷۲ ساعت پس از تایید چکر ، نقشه نهایی موارد مذکور به شهرداری و مالک تحویل داده شود .

وی همچنین خاطر نشان کرد : در جریان اجرای این فرایند ، ناحیه بندی و نحوه اجرا نیز با نظر دفتر تفکیک سازمان نظام مهندسی انجام خواهد شد .

 به گفته رییس دفتر مهندسی نقشه برداری و تفکیک آپارتمان سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس ، کنترل و تعیین ظرفیت کار مهندسان نقشه بردار نیز برعهده دفتر تفکیک سازمان نظام مهندسی است .

مقدسی در این زمینه موضوع دیگری را نیز یادآور شد و گفت : بحث دسترسی برخط و بارگذاری نقشه ها از طریق سیستم در راستای صحت و سلامت نقشهها در جلساتی با حضور نمایندگان دفتر تفکیک ، بخش آیتی و معاونت شهرسازی شهرداری صدرا ، مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

وی تاکید کرد : این رویکرد از مرداد ماه امسال اجرایی شده و ملاک عمل جهت کارهای نقشه برداری در شهر صدرا قرار گرفته است ؛ در این راستا انتظام عملکرد های جزیره ای در جریان اجرای تمام کارهای مربوط به نقشه برداری به نفع مهندسان صاحب صلاحیت خواهد بود .

رییس دفتر مهندسی نقشه برداری و تفکیک آپارتمان سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس ، ساماندهی مهندسان و دفاتر تفکیک موجود در شهر صدرا را اتفاقی بزرگ و مهم در حوزه تامین منافع کارشناسان دارای شرایط در این حوزه دانست  و در این راستا از حمایت های دکتر زوربخش رییس سازمان ، مهندس جعفر زاده نایب رییس و تمامی اعضای هیأت مدیره برای تحقق این مهم ، تشکر و قدردانی کرد .

مقدسی  در ادامه از فعالیت ۲۵۰ مهندس نقشه بردار در بخش شیراز و شهرستان های استان در راستای ارائه خدمات نقشه برداری خبر داد و گفت : در حال حاضر نیز تعدادی از مهندسان نقشه بردار صاحب صلاحیت ، برای ورود به این حرفه در حال گذراندن مرحله کار آموزی هستند .  

وی به عملکرد مطلوب دفتر تفکیک آپارتمان سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس اشاره و اظهار کرد : اقدامات و فعالیت های این دفتر در تمام دفاتر نمایندگی موجود در استان در زمینه تهیه نقشه یو تی ام ، توپوگرافی و انجام کارهای تک خطی در سطح کشور ، کم نظیر است .

 


ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر