نمایندگی:شیراز
1397/11/02 14:20:49
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :269
جلسه مشترک کمیته آموزش با اعضا هیئت رئیسه سازمان

جلسه مشترک کمیته آموزش با هیئت رئیسه سازمان روز دوشنبه 1 بهمن ماه  1397 با هدف هماهنگی به منظور اجرای طرح پایلوت آموزشی در محل ساختمان شماره سه سازمان  برگزار شد.

حاضرین در جلسه : آقایان مهندسان مرتضی  سیف زاده-جواد علوی زاده-اکبر احمدی-فلاح نیا-اردشیر دیلمی-دکتر محمد علی هادیان فر- دکتر جعفر زارع-مهندس بهزاد شاکرنیا-مهندس غلامحسین  هوشمند سروستانی و خانم مهندس زهرا امیدبخش

در ابتدای جلسه رئیس سازمان  خواستار ارتباط موثر و دوسویه بین  کمیته آموزش و هیات مدیره شد و ایجاد کانال های اطلاع رسانی و دریافت نظرات و انتقادات از اعضاء از طریق ایمیل و پی گیری و ارتباطات حضوری را راهکاری برای این موضوع پیشنهاد نمود مهندس سیف زاده در ادامه گزارش مختصری از برگزاری جلسات متعدد در شروع هیات مدیره دور هشتم در راستای پیشبرد صحیح اهداف قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ارائه نمود.

در ادامه آقای دکتر جعفر زارع ، به ارائه گزارش عملکرد معاونت آموزش پرداخت ، همچنین به معرفی ساختار و ماهیت طرح پایلوت آموزشی  و نحوه تدوین دستورالعمل ها و شیوه نامه های این طرح اشاره نمود.

دکتر زارع بیان نمود ،  تفاهم نامه این طرح بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور منعقد گردیده است و با توجه به سابقه درخشان آموزشی در سازمان فارس اجرای این طرح به نمایندگی از سازمان نظام مهندسی کشور به این سازمان محول گردیده است که در ادامه سازمان نظام مهندسی ساختمان در جلسات متعددی که با معاونین و کارشناسان وزارت راه و شهرسازی در تهران و فارس صورت داد جزئیات موضوع طرح و مورد بررسی قرار گرفت. 

آقای دکتر زارع همچنان در خصوص ارتباطات گسترده ای که به بهانه اجرای این طرح با دانشگاه ها ، صنعت ، تولید کنندگان ، سازمان فنی و حرفه  ای و نظام مهندسی سایر استان ها ایجاد شده است توضیحاتی ارائه نمود.

در ادمه جلسه آقای مهندس شاکرنیا نماینده ادراه کل  راه و شهرسازی استان فارس   اظهار نمود ، طرح کار آموزی مهندسان ورود به حرفه دارای حساسیت ویژه از سوی وزارت راه و شهرسازی است و خواستار اجرای این طرح به بهترین نحو ممکن با نگاهی خاص از سوی هیات رئیسه سازمان شد .

در ادامه آقای مهندس دیلمی اذعان کرد حاصل سالیان سال فعالیت سازمان نظام مهندسی می بایست اقتدار ، امید و صلابت سازمان نظام مهندسی در سطح کشور باشد.

وی تصریح کرد اینکه در هر صنفی تعدادی افراد متخلف و ناکارآمد وجود دارد مشکلی نیست لیکن مکانیزم برخورد آن صنف با متخلفان بسیار سرنوشت ساز و با اهمیت است.وی با بیان اینکه صنعت ساختمان علاوه بر پرداختن به مسائل فنی و ایمنی می بایست توان همخوانی با مسائل زیست محیطی ، ایمنی ، بهداشت و‌.. را نیز دارد باشد گفت : باید اجازه بدهیم مهندسان سطح شان را در جایگاه کشور و بین المللی بشناسند  . وی تصریح کرد  نتیجه آموزش مهندسین در کیفیت ساخت و ساز نمود پیدا می کند و آن گاه می توانیم در خصوص میزان تاثیرگذاری آموزش اظهار نظر کنیم.

ایشان راه اندازی طرح پایلوت کارآموزی فارغ التحصیلان و  مسئولیت دست اندرکاران این طرح را مسئولیتی حرفه ای ، اخلاقی و ملی دانست و اشاره کرد رویکرد هیات مدیره سازمان به این طرح با توجه به نیازها و امکانات مورد نیاز در حال حاضر در نتیجه این طرح تعیین کننده است.

ایشان خواستار چاپ محتوای تولید شده  شد و از هیات رئیسه خواست تا پی گیری زمین آموزشی با کاربری آموزش های علمی و کاربردی را در دستور کار خود قراردهد.

در ادامه سایر اعضاء  به بیان نظرات خود در خصوص راه اندازی طرح پایلوت آموزشی شدند و مقرر شد موضوع در جلسه هیات رئیسه مورخ 2/11/97 به صورت جدی تر  مطرح و پیگیری گردد و بازدید مشترکی به اتفاق هیات رئیسه در روز چهارشنبه مورخ 3/11/97 از فضاهای کارگاهی-آموزشی مد نظر شورای راهبردی طرح مذکور صورت پذیرد.

در پایان حاضرین ادغان کردند راه اندازی صحیح این طرح به صورت کاربردی و اجرائی باعث ارتقاء اعتماد به نفس  مهندسان که زیر بنای اصلی صنعت یک کشور هستند خواهد شد.

  


ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر