نمایندگی:شیراز
1398/02/15 09:28:53
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :333
سخنرانی معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در تاریخ 98/02/12 -شیراز

سخنان آقای دکتر مازیار حسینی ؛ معاون محترم امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در دویست و سی و نهمین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در تاریخ 98/02/12

 

در جلسه ۲۳۹ شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان که در هتل هما شهر شیراز برگزار شد، دکتر حسینی معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در جمع اعضای شورا حاضر شد و سخنان مبسوطی در مورد اهمیت توجه به ساخت و ساز و توسعه اشتغال و صدور خدمات فنی و مهندسی و نیز مسائل مربوط به اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان ایراد کرد.

به گفته دکتر حسینی برای هر ۲۵۰ میلیون ریال سرمایه گذاری در بخش ساختمان میتوان یک شغل را به مدت یکسال ایجاد کرد که به این ترتیب هر صد متر مربع ساخت و ساز ۱۴۴ نفر شغل در مدت یک سال تولید می‌کند.

به گفته وی ۱۸ درصد اشتغال کشور به ساخت و ساز وابسته است و برای ساختمانهای معمولی، نیاز ما به مواد و مصالح خارج از کشور تقریبا صفر است .

وی با ابراز خوشوقتی از حضور در جمع مهندسین عضو شورای مرکزی و روسای سازمان‌ها اظهار داشت: از گذشته‌های دور همیشه جوانان باهوش و با استعداد در رشته های مهندسی و عمدتاً در رشته های مهندسی ساختمان تحصیل کرده‌اند ، گفت: جامعه مهندسی جامعه باهوشی است که به همین نسبت مدیریت آن بسیار سخت است چرا که هر کدام از آنها دارای سبک و سلیقه منحصر به فرد و قابل دفاع هستند.

وی با طرح این سوال که آیا مردم از عملکرد ما راضی هستند و آیا به حد کافی به ما اعتماد دارند اضافه کرد: در ساخت و ساز باید همانند تولید لوازم خانگی به دو اصل استاندارد و گارانتی توجه ویژه شود. وی با اظهار اینکه از نظر وزارت راه و شهرسازی برای ساختمان سازی غیر دولتی نیاز جدی به یک نظام فنی و اجرایی احساس می شود، اضافه کرد : ما در وزارت راه و شهرسازی درصدد هستیم تا شورای توسعه نظام مهندسی را احیا کنیم و برای مقررات ملی نیز یک شورای راهبری و سیاستگذاری به وجود خواهد آمد.

وی سپس به مشکلات و تبعات وقوع سیل در ابتدای سال جاری پرداخت و گفت: طرحی در دست اجراست که برای هر یک شهر سیلزده یک استان معین در نظر گرفته‌ایم و توصیه می‌کنم تا سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان نیز داوطلبانه و طبق اصول و با هدف حفظ سرمایه بزرگ اعتماد اجتماعی در این مورد مشارکت کنند. بر اساس دعوت وی مهندسان می توانند برای ارزیابی پایداری ساختمان های سیلزده و نظارت بر اجرای طرح‌های نوسازی و بهسازی ،در تیم های چند نفره و در مدت های مشخص به مناطق سیل زده داوطلبانه عزیمت کنند.

دکتر حسینی آمار واحد های آسیب دیده از سیل را حدود یکصد و شصت هزار واحد در سطح کشور اعلام کرد و گفت: درصدد هستیم در اولین فرصت درصد بالایی از این ساختمان ها را بهسازی کنیم.

اشان به اهمیت صادرات خدمات فنی و مهندسی نیز اشاره کرد و توانمند سازی اعضاء سازمان را برای حضور در بازارهای خارجی از الزامات اولیه تذکر داد . در رابطه با اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان ،  معاون وزیر مسکن و ساختمان اعلام نمود ، اصلاحیه کنونی مصوب کمیسیون عمران پاسخگوی نیازهای جامعه مهندسی نیست و بایستی از نمایندگان استانها خواسته شود تا به این موضوع مهم توجه کنند.


  

ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر