نمایندگی:شیراز
1398/05/19 18:08:13
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :284
برگزاری سمینار آموزشی " مروری بر مطالعات مهندسی آتش در آمریکا و ژاپن" 98/05/18

برگزاری سمینار آموزشی " مروری بر مطالعات مهندسی آتش در آمریکا و ژاپن "در تاریخ 98/058/18

------------------------------------------------------------

به گزارش روابط عمومی سازمان ؛ به دنبال حادثه اخیر آتش سوزی در هتل آسمان شیراز ، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در تاریخ 98/05/18 اقدام به برگزاری سمیناری تحت عنوان" مروری بر مطالعات مهندسی آتش در آمریکا و ژاپن کرد.  سخنران این سمینار آموزشی  آقای دکتر محمد رضا اسلامی ؛ عضو کمیته مطالعات آتش دانشگاه برکلی کالیفرنیا و دبیر کمیته مهندسی آتش7 ASCE)   "  بود که  در جهت آگاه سازی و ارتقای دانش فنی اعضای سازمان در زمینه مهندسی آتش انجام شد .

در ابتدای این مراسم که با حضور اعضای علاقه مند سازمان ، مدیر کل دفتر فنی استانداری فارس و مدیر کل کنترل و نظارت ساختمان شهرداری شیراز  در محل ساختمان شماره 2 سازمان برگزار گردید ، رئیس سازمان خواستار علاج واقعه پیش از وقوع شد و افزود قطع به یقین انجام اقدامات پیش گیرانه تأثیر بسزائی در جهت کاهش خسارات و آسیب ها در حوادث احتمالی خواهد داشت.

مهندس سیف زاده افزود : پیش گیری همیشه هزینه کمتری از درمان دارد. ما تقاضایی که از مقامات ارشد استان داریم این است که اجازه دهند مقررات ملی ساختمان و قانون نظام مهندسی کنترل ساختمان اجرا شود و یاری نمایند تا موارد مربوط به مشکلات اجرایی این قوانین برطرف گردد.

وی تأکید کرد: باید از ظرفیت سازمان نظام مهندسی برای اجرای بهینه ساخت و ساز ساختمان ها و بالا بردن کیفیت آنها استفاده شود تا اجرا ، طراحی و نظارت بر ساختمان ها بهبود یافته و با موارد مربوط به مقررات ملی همخوانی داشته باشد. در این زمان امکان کار و فعالیت برای مهندسان بهتر و با کیفیت بالاتری انجام خواهد شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان همچنین گفت: آموزش یکی از اصول اولیه در نظام مهندسی ساختمان بوده و در این زمینه فعالیت های بسیاری انجام گرفته است. هیأت مدیره دوره هشتم این سازمان مصمم است با اجرای قوانین مربوطه ، کیفیت ساخت و ساز در استان فارس را ارتقا بخشد.

در ادامه همایش آقای دکتر اسلامی ضمن تشکر از پی گیری های سریع سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در خصوص برگزاری چنین سمیناری جهت آموزش مهندسان مربوطه به فاصله صرفاً چند روز از حادثه هتل آسمان ، مطالعات و پژوهش های خود را در زمینه مهندسی آتش در کشورهای ژاپن و آمریکا که نتیجه سال ها تجربه و تحقیقات ایشان بود را در اختیار اعضای سازمان قرارداد .

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر