نمایندگی:شیراز
1398/09/10 10:56:42
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :501
جلسه هیات رییسه سازمان با مدیر کل اداره ثبت اسناد و املاک استان فارس 98/09/09

برگزاری جلسه مشترک هیات رییسه و مدیران سازمان با مدیر کل اداره ثبت اسناد و املاک استان فارس  در تاریخ 1398/09/09

------------------------------

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی  ؛ پیرو انتصاب جناب آقای سید مهدی هاشمی به سمت مدیر کل سازمان ثبت اسناد و املاک استان فارس و با توجه تعاملات مثبت ، مؤثر و مطلوب سازمان نظام مهندسی با اداره کل ثبت اسناد و املاک استان فارس و انعقاد تفاهم نامه همکاری  در جهت تهیه نقشه های تک خطی و ارائه خدمات نقشه برداری و تفکیک آپارتمانها به مردم ، هیات رییسه ، معاون منابع انسانی ، مالی و پشتیبانی سازمان و مسئول دفتر مهندسی نقشه برداری و تفکیک آپارتمانها در تاریخ1398/09/09  با ایشان در محل اداره ثبت  ملاقات کردند.

در ابتدای این جلسه آقای مهندس سیف زاده ضمن عرض تبریک بابت انتصاب مدیر کل جدید اداره ثبت اسناد و املاک استان فارس اداره ثبت اسناد را جزو سازمانهای موفق و بسیار خوب در زمینه همکاری با سازمان نظام مهندسی دانست  و افزود با اجرای تفاهم نامه همکاری فی مابین  و ارائه نقشههای تفکیکی تهیه شده توسط کارشناسان نقشه برداران سازمان نظام مهندسی ساختمان با اسناد تنظیم شده در شهرداریها ، از مراجعات مکرر مردم به ادارات مزبور جلوگیری و مراحل صدور پایانکار تسهیل شده است .

رییس سازمان همچنین خواستار برگزاری همایش ها و دوره های آموزشی متناسب با قوانین ، مقررات و استانداردهای اداره ثبت اسناد شد  و بر تشکیل کمیته مشترک نظارت بین سازمان نظام مهندسی ساختمان و اداره ثبت تاکید نمود .

در ادامه آقای مهندس احمدی ( نایب رییس دوم سازمان ) توضیحاتی در رابطه با تعاملات و فعالیت های  فی مابین سازمان نظام مهندسی و اداره ثبت ارائه نمود.

سپس آقای مهندس مقدسی ( مسئول دفتر مهندسی نقشه برداری و تفکیک آپارتمانها) گزارش مبسوطی از فعالیت های جاری دفتر تفکیک ،  نحوه فرآیند الکترونیکی دریافت و ارسال نقشه ها و سایر موارد مرتبط ارائه نمود.

مهندس مقدسی متراژ ارائه خدمات مهندسان نقشه بردار به شهروندان عزیز را از بدو تاسیس دفتر تفکیک آپارتمانها بیش از  47/000/000 متر مربع و در سال جاری بیش از 1/300/000 متر مربع برشمرد.

در ادامه آقای سید مهدی هاشمی نیز ضمن تشکر بابت اهتمام ویژه هیات رییسه سازمان به ایشان ، فعالیت های اداره ثبت اسناد و املاک را قضایی و حاکمیتی خواند و با تأکید بر رعایت قوانین ، مقررات و استاندارهای اداره ثبت افزود با همکاری های سازمان نظام مهندسی و استفاده از اعضای متخصص سازمان در زمینه نقشه برداری و برون سپاری خدمات اداره ثبت به سازمان ، حجم مراجعین که یکی از دغدغه های اصلی در  صدور اسناد مالکیتی و پایانکاری است ، به نحو مطلوب مرتفع گردیده است .

در این جلسه همچنین مقرر گردید کمیته مشترکی با حضور نمایندگان سازمان نظام مهندسی و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان بر اساس مفاد تفاهم نامه همکاری و در زمینه ارائه خدمات هرچه بهتر تشکیل و راهکارهای مناسب ارائه گردد. همچنین دوره های  آموزشی جهت مهندسين سازمان نظام مهندسي واجد شرايط تهيه نقشه هاي تفكيكي با هماهنگي اداره كل ثبت اسناد و املاك استان فارس برگزار گردد.

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر