نمایندگی:شیراز
1398/05/09 09:08:26
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :254
دومین جلسه میز صادرات خدمات فنی و مهندسی با حضور رئیس سازمان در تاریخ 98/05/07

 

دومین جلسه میز صادرات خدمات فنی و مهندسی با حضور رئیس سازمان در تاریخ 07/05/98

در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس

--------

به گزارش روابط عمومی سازمان ؛ دومین جلسه (( میز صادرات خدمات فنی و مهندسی ))  با هدف بررسی صادرات بهینه خدمات فنی و مهندسی  به کشور های منطقه و رتبه بندی شرکت های واجداین شرایط در استان فارس با محوریت کشور قطر، با حضور  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس (دکتر تاج گردون ) و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان (مهندس سیف زاده) در تاریخ ۹۸/۰۵/۰۶ در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس برگزار شد .

در این جلسه مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه و نمایندگانی از اداره کل راه و شهرسازی استان، خانه صنعت، معدن و تجارت استان ، نماینده وزارت امور خارجه ، مدیر روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس، نماینده هیات مدیره تشکل صادرات خدمات فنی و مهندسی ، صندوق توسعه صادرات و انجمن صنفی انبوه سازان استان فارس  نیز حضور داشتند .

در ابتدای جلسه محسن ربانی زاده مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، ضمن تشکر از اقدامات تشکل صادرات خدمات فنی و مهندسی، توضیحاتی در خصوص نحوه تشخیص و اولویت بندی شرکت های توانمند در استان فارس جهت صدور صادرات خدمات فنی و مهندسی و معرفی به کشور های هم جوار خصوصا قطر بیان کرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس و دبیر تشکل صادرات خدمات فنی و مهندسی استان فارس ضمن تشکر از دکتر تاج گردون به دلیل پذیرش ریاست میز صادرات خدمات فنی و مهندسی ، مطالبی را  در خصوص نحوه شکل گیری میز صادرات خدمات فنی و مهندسی عنوان کرد.

وی افزود  : استان فارس  دارای  بیش از ۳۳ هزار مهندس در سازمان نظام مهندسی ساختمان و بیش از 17 هزار  مهندس و نیروی متخصص در انجمن انبوه سازان، انجمن شرکت های پیمانکاری با بیش از 2000 عضو ،  شرکت های مشاوره با بیش از 120 عضو ،شرکت های تولیدی و شهرک های صنعتی با بیش از 4000 عضو  و.... است و می توان با برنامه ریزی دقیق و حمایت دولت، از ظرفیت، توانایی و پتانسیل این افراد استفاده کرد .

سید مرتضی سیف زاده در ادامه خواستار تسریع در رتبه بندی شرکت ها با کمک کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی و کمیته ماده 19  و همچنین تشکیل کمیته ای هم ارز کمیته ماده 19 در استان های توانمند شد تا بتوان روند اخذ تاییدیه ها و مجوز ها را تسهیل کرد .  در این جلسه مدیر روابط عمومی سازمان نیز ضمن معرفی سامانه ثبت اطلاعات و تجربیات اعضای سازمان جهت صادرات خدمات فنی و مهندسی خواستار مشارکت تشکل های مرتبط با حوزه خدمات فنی و مهندسی جهت بهره برداری مناسب از این طرح شد.

نمایندگان تشکل ها با بیان توانمندی ها، دیدگاه ها  و نظرات خود در خصوص صادرات خدمات فنی و مهندسی، به ارائه دیدگاه های خود پرداختند .

در پایان جلسه دکتر تاج گردون ضمن قدردانی از زحمات و اقدامات تشکل صادرات خدمات فنی و مهندسی، خواستار شناسایی و معرفی شرکت هایی با رتبه بندی و استانداردهای بین المللی شد و اعلام نمود سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس با تمام توان حمایت کننده این میز و  آماده تسهیل روند صادرات خدمات فنی و مهندسی می باشد.

 

 


 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر