نمایندگی:شیراز
1401/07/30 11:51:32
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :555
رییس سازمان : ناظران منتخب خارج از سیستم ارجاع حذف شدند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس ؛

رسیدگی به تخلف انتخاب ناظر در سه پروژه ١۵٠ هزار متر مربعی اقدام ملی در صدرا

ناظران منتخب خارج از سیستم ارجاع حذف شدند


رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس از ساماندهی نظارت های مرتبط با طرح اقدام ملی مسکن در شهر صدرا خبر داد و گفت : تمام نظارت های مرتبط با این طرح باید به شکل سیستمی ارجاع شوند .
مجتبی زوربخش با اشاره به اینکه در جریان اجرای پروژه های مرتبط با اقدام ملی مسکن در شهر صدرا ، انتخاب ناظر برای سه پروژه مشتمل بر ١۵٠ هزار متر مربع ساخت و ساز ، به شکل دستی و خارج از سیستم ارجاع انجام شده بود ، گفت : با پیگیری های سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس به این تخلف رسیدگی و ناظران منتخب این پروژه ها حذف و ناظران جدید از طریق سیستم ارجاع انتخاب و معرفی شدند .
وی خاطر نشان کرد : سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس ، با در اختیار داشتن ظرفیتی عظیم از نیروهای فنی و مهندسان صاحب صلاحیت ، نظارت بر اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن را در استان عهده دار خواهد بود ؛ البته که در این راستا سازمان و اعضای هیأت مدیره دوره نهم مدافع حقوق مهندسان هستند و اجازه عدول از قانون و تضییع حق اعضای سازمان را به هیچ فردی نخواهند داد .
به گفته رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس ، رعایت مقررات ملی و کنترل ساختمان برای تمامی سازندگان و در تمام پروژه های طرح اقدام ملی الزامی بوده و سازمان نظام مهندسی ساختمان در اجرای تمام این ساختوساز ها نظارت کامل دارد .
زوربخش با اشاره انعقاد تفاهم نامه بین وزارت راه و شهرسازی با سازمان نظام مهندسی ساختمان در زمینه طرح اقدام ملی مسکن، یادآوری کرد : به منظور حمایت و کاهش هزینه های اجرایی پروژه های طرح اقدام ملی تولید مسکن ، طراحی و نظارت پروژه های اقدام ملی تامین مسکن با ۵۰ درصد تخفیف حق الزحمه خدمات مهندسی و اعمال ۵۰ درصد ظرفیت اشتغال در سهمیه مهندسان صورت می گیرد . وی خاطر نشان کرد : مهندسان علاقه مند به ارائه خدمات مهندسی در این طرح ، بایستی گزینه انتخابی در خصوص پروژه های اقدام ملی مسکن را در کارتابل شخصی خود فعال نمایند تا در این راستا سیستم بتواند آنها را شناسایی کرده و به آنها کار ارجاع دهد .

 

دکتر زوربخش از همراهی و همکاری تمامی اعضای هیات رئیسه سازمان و همچنین حوزه معاونت خدمات مهندسی و کنترل ساختمان سازمان که عدالت محوری و تلاش در جهت تأمین منافع اعضای سازمان را سرلوحه کار خود قرار دادند نیز صمیمانه قدردانی نمود .

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر