نمایندگی:شیراز
1401/06/19 13:43:26
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :432
دکتر علیرضا زارع : ایجاد دبیرخانه دائمی تبیین استاندارد مصالح ساختمانی در فارس

دکتر علیرضا زارع ؛  عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس خواستار شد

 ایجاد دبیرخانه دائمی تببین استاندارد مصالح ساختمانی در استان فارس

 

 عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس گفت : شرایط ویژه جغرافیایی استان فارس و قرار گرفتن آن بر روی كمربند زلزله، ضرورت ساخت مسكن های استاندارد وایمن سازی سازه ها را مشخص می کند .

 

علیرضا زارع در نشستی که با حضور دکتر مهدی اسلام پناه ؛ رییس سازمان ملی استاندارد ایران و فعالان اقتصادی استان در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد ، اظهار کرد : شرایط طبیعی کشور و به ویژه استان فارس ایجاب می کند که تولید مصالح ساختمانی با استانداردهای بین المللی و ملی در اولویت بخش ساختمان قرار گیرد .

 

وی خاطر نشان کرد : سازمان ملی استاندارد و دیگر متولیان بخش ساخت و ساز کشور باید برای این مسئله مهم اهمیت زیادی قائل شوند و اجازه ندهند، مصالح غیراستاندارد و نا مرغوب در کشور تولید و مصرف شود.

 عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس گفت : رعایت استانداردها تاثیر بی بدیلی در اصولی سازی ساخت و ساز ها و تولید بناهای ایمن دارد ؛ همچنین استانداردها بستری را برای فناوری ها و نوآوری های جدید نیز فراهم می کنند.

زارع خاطر نشان کرد : متاسفانه هر چند سال با وقوع سیل ، زلزله ، آتش سوزی و دیگر بلایای طبیعی زنگ نگرانی درباره غیر استاندارد بودن سازه های ساختمان ها و ضرورت مقاوم سازی و استاندارد سازی آنها به صدا درمی آید ؛ مساله مهمی كه غفلت از آن بارها باعث بروز خسارت های جبران ناپذیر انسانی شده است .

وی ادامه داد : متاسفانه اهمیت استاندارد سازی در چرخه ساخت و ساز و سازه های ساختمانی تنها با وقوع یک فاجعه به یكی از دغدغه های اصلی مسكن سازان و مردم تبدیل می شود و بعد از آن خلائ های قانونی باعث می شود همان روند های اشتباه ادامه پیدا کند و اصول استاندارد زیر سنگ عدم نظارت ها خورد شود .

 

عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس در ادامه به راه اندازی دفتر استاندارد سازی در سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس اشاره کرد و گفت : استان فارس در راه اندازی این دفتر در سطح کشور پیشرو بوده است .

زارع عنوان کرد : به دنبال راه اندازی دفتر مذکور ، تفاهم نامه ای میان سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس با اداره کل استاندارد در راستای ایجاد بانک اطلاعاتی در خصوص معرفی کالاهای استاندارد به سازندگان منعقد شده است .

وی همچنین از برگزاری گشت های مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس و اداره کل استاندارد از پروژه های ساختمانی در سطح استان خبر داد و عنوان کرد : در جریان این بازدیدها ناظران عالی سازمان به همراه کارشناسان استاندارد ، کیفیت مصالح ساختمانی مورد استفاده در پروژه های ساختمانی را از حیث دارا بودن استاندارد رصد می کنند .

عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس همچنین از برگزاری دوره های آموزشی در سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس با همکاری اداره کل استاندارد استان خبر داد و گفت : این دوره ها در راستای آشنایی اعضای سازمان با انواع استاندارها و مقررات  مربوط به استاندارد های اجباری برنامه ریزی شده است.

زارع خواستار ایجاد دبیرخانه دائمی تببین استاندارد مصالح ساختمانی در استان فارس شد و گفت : با راه اندازی این دبیرخانه تولیدکنندگان مصالح، تأسیسات و تجهیزات ساختمانی استاندارد معرفی می شوند ؛ در این راستا کد پروانه ملی استاندارد کالاهای تولید شده به سازندگان و ناظران و مصرف کنندگان عرصه ساخت و ساز کشور معرفی میشود تا از این طریق ، استاندارد سازی در صنعت ساختمان به یک رویکرد واحد تبدیل شده و بر کیفیت مسکن و ابنیه ساخته شده افزوده شود و از سوی دیگر در خصوص سرمایه های ملی هم افزایی قابل توجهی صورت گیرد .

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر