نمایندگی:شیراز
1398/05/22 07:53:06
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :771
ارائه گزارش نهایی کمیته تخصصی درخصوص وضعیت استحکام سازه هتل آسمان 98/05/22

 

ارائه گزارش نهایی کمیته تخصصی به درخواست بازپرس محترم شعبه دهم دادسرای ویژه در خصوص اقدامات انجام شده و وضعیت استحکام سازه هتل آسمان  

---------------------------

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس ؛ اقدامات انجام شده در جهت مهار حادثه آتش سوزی هتل آسمان و تکرار نشدن پلاسکویی دیگر حاصل تلاش تیم با دانش و کارآزموده ای بود که از ساعات اولیه آتش سوزی در کنار نیروهای خدوم و پرتلاش آتش نشانی شیراز و سایر دستگاه های اجرایی در محل حادثه حاضر بودند.

پیرو حادثه آتش سوزی ساختمان در حال ساخت هتل آسمان شیراز ، بر اساس بند 12 ماده 15 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس وظیفه ذاتی خود می دانست که در شرایط بحرانی به کمک مسئولین و هم وطنان خود بشتابد که بر همین اساس متخصصانی سریعا به محل اعزام شدند.

به جهت جمع بندی نهایی ، برخی از اعضای کمیته در عصر روز شنبه مورخ 98/05/19 در صحن هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس حضور یافته و گزارش خود را قرائت کردند.

امیر تابع بردبار عضو منتخب سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان دبیر کمیته مذکور ،گزارش مبسوطی از اقدامات و بررسی های کمیته را از ساعات اولیه حادثه تا نتیجه گیری و جمع بندی عنوان نمود.

دبیر کمیته منتخب گفت : حسب دستور مقام محترم قضائی با حضور در محل حادثه در معیت اعضای کمیته تخصصی، مشاوره های فنی و کارشناسی ارائه گردید.

تجربه گران بهای ساختمان پلاسکو باعث شد تصمیمات دقیق ، مؤثر و به موقعی گرفته شود تا دمای بالای حاصل از آتش ، باعث خرابی غیر قابل کنترل و در نتیجه ریزش احتمالی ساختمان هتل و از بین رفتن جان عده ای از شهروندان عزیزمان نشود.

وی افزود : بررسی اولیه نقشه ها نشان داد که ساختمان در حال ساخت هتل آسمان، ترکیبی از فولاد و بتن است و با توجه به تجربه ساختمان پلاسکو ، برای جلوگیری از خرابی پیش رونده ، خنک سازی ستون ها از ابتدا به عنوان یک اقدام حیاتی در دستور کار قرار گرفت.

به گفته ایشان در حال حاضر ضروری است عملیات ایمن سازی و پایدارسازی موقت بر روی سازه ساختمان هتل انجام شود تا مشاور بتواند به پروژه ورود نموده و نظر خود را در خصوص میزان خسارات وارده ، میزان ایستایی و مقاومت ساختمان در برابر بارهای  ثقلی و جانبی حاصل از وزن طبقات و میزان پایداری آن در برابر سایر مخاطرات احتمالی نظیر زلزله را ارزیابی نماید.

همچنین در این جلسه آقایان هادیان فر ، پوراسدی و میرزائی سایر اعضای تیم سازمان نظریات خود را بیان داشتند.

درخاتمه اعضای هیات مدیره از زحمات و تلاش های نمایندگان سازمان قدردانی و تشکر کردند.

 

 

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر