نمایندگی:شیراز
1397/10/18 13:28:16
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :270
برگزاری جلسه مشترک سازمان، دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی شیراز

به گزارش روابط عمومی سازمان، جلسه مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس، دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز و دانشگاه صنعتی شیراز برگزار شد.

این جلسه عصر روز دوشنبه 17 دی‌ماه 1397 با حضور اعضای هیئت رئیسه سازمان و اساتید دانشگاه و با هدف افزایش تعاملات به‌منظور ارتقای سطح آموزش علمی و عملی در این ارگان‌ها و افزایش کیفیت ساخت و ساز برگزار شد.


 

مهندس سیف‌زاده،‌ رئیس سازمان در ابتدا ضمن خوشامدگویی به رئیس و اساتید دانشکده مهندسی، تصریح کرد: نظام مهندسی به‌عنوان یک سازمان مردم نهاد با بیش از 33 هزار عضو، یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین سازمان‌های نظام مهندسی در کشور است. تعداد اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان در کل کشور نیز بیش از 550 هزار نفر است.

ایشان ادامه داد: بسیاری از اعضای سازمان، که هدایت‌گر پروژه‌های بزرگ و یا مدیر ارگان‌های دولتی و غیر دولتی هستند، فارغ‌التحصیل دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز هستند و ما به این موضوع افتخار می کنیم. این دانشگاه معتبر فارغ‌التحصیلان شایسته‌ای را به جامعه تحویل داده است.

مهندس سیف‌زاده تصریح کرد: اعضای این دوره از هیئت مدیره سازمان، اعضای توانمندی هستند که علاوه بر آگاهی آکادمیک، در زمینه کار عملی نیز دارای تجربه و تخصص هستند. هیئت رئیسه منتخب نیز با دید حرکت توسعه‌ای و مهندسی و گرایش به نوآوری، در مسیر ارتقای کیفیت ساخت و ساز با علم روز تلاش می‌کند.

رئیس سازمان همچنین گفت: با توجه به نیاز به علم روز علاقمند به همکاری سازمان و دانشگاه شیراز هستیم. امیدواریم بتوانیم با عقد تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه با دانشگاه شیراز همکاری کنیم. خوشبختانه هم‌اکنون بسیاری از اساتید دانشگاه از جمله دکتر انوار، دکتر بنان، دکتر بیدختی و سایر عزیزان در زمینه آموزش و برگزاری همایش‌ها با سازمان همکاری دارند.

مهندس سیف‌زاده در ادامه عنوان کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس از بدو تأسیس خود هر سال مقام‌های اول تا سوم را در زمینه مقررات ملی ساختمان در رتبه بندی وزارت راه و شهرسازی کسب می‌کند و این نشان‌دهنده پتانسیل اعضای این سازمان است.

ایشان در پایان سخنان خود از برگزاری همایش مبحث 22 مقررات ملی ساختمان در شیراز با همکاری اداره کل راه و شهرسازی فارس در اردیبهشت‌ماه سال آینده خبر داد.

 

دکتر عابدینی، رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز با ابراز خورسندی از برگزاری این جلسه عنوان کرد: امیدواریم این جلسه سرفصل جدیدی برای ارتباط مؤثر بین مراکز آموزشی و سازمان نظام مهندسی ساختمان باشد. ایشان با اشاره به مطالب مندرج در فصل‌نامه گزارش سازمان اظهار نمود: از این مطالب می‌توان به یکسان بودن دغدغه‌های این سازمان و دانشگاه شیراز پی برد.

عابدینی با اشاره به پتانسیل اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس تأکید کرد که این سازمان نقش اساسی در ارتقای علمی دارد و قطعاً همکاری این سازمان و دانشگاه می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد.

ایشان در ادامه درخصوص لزوم پژوهش‌محوری در راستای ایجاد پشتوانه نظری در تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌ها تأکید کرد.

 

در ادامه سایر اساتید حاضر در جلسه به نکات زیر اشاره نمودند:

-همکاری دانشکده مهندسی و دانشگاه در زمینه صدور خدمات مهندسی؛

-ارزش‌گذاری ساختمان‌ها؛

-پیگیری انجام طرح پایلوت ساختمان سبز هوشمند در شیراز؛

-آموزش مداوم در زمینه اخلاق مهندسی؛

-پیشگیری از آلودگی منظر شهری؛

-همکاری در زمینه افزایش تاب‌آوری شهری؛

-اهمیت مسئله مدیریت پسماند؛

-مدیریت زباله‌های ساختمانی؛

-ارزیابی وضعیت زیست محیطی ساختمان‌ها و ارائه شناسنامه زیست محیطی؛

-همکاری دانشگاه و سازمان در زمینه تدوین مباحث مقررات ملی ساختمان؛

-مشارکت اعضا در ارائه مقالات در همایش‌های دانشگاه باتوجه‌به تجربه عملی آن‌ها؛

- ایجاد کمیته‌ای به‌منظور تعامل دانشگاه، سازمان و ارگان‌های ذی‌ربط در زمینه ساخت و سازهای شهر با هدف افزایش پایداری شهری؛

 

مهندس اکبر احمدی،‌ نایب رئیس سازمان، با اشاره به فعالیت‌های مهندسان نقشه بردار در دفتر تفکیک آپارتمان‌های سازمان و خدمات مهندسان تأسیسات در دفتر کنترل و نظارت گاز خانگی، خواستار همکاری اساتید دانشگاه به‌منظور استفاده از بنیان علمی ایشان در این دفاتر شد.

نایب رئیس سازمان، همچنین با اشاره به همکاری مؤثر دانشگاه شیراز با سازمان در زمینه آموزش، درخصوص ارتباط سازمان با دانشگاه در زمینه صنعت ساختمان اعلام همکاری کرد.

 

مهندس محمدجواد علوی‌زاده،‌ دبیر هیئت مدیره سازمان در پایان این جلسه اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان علاوه‌بر اینکه یک سازمان مردم نهاد است، به واسطه اعضای خود به شکل یک جریان در حال حرکت است. مهندسان در جای‌جای جامعه حضور دارند و جامعه نیازمند خدمات این قشر فرهیخته می‌باشد.

ایشان همچنین به تعاملات مثبت سازمان نظام مهندسی ساختمان با شهرداری شیراز و شورای اسلامی شهر شیراز اشاره کرد و گفت این تعاملات موجبات ارتقای کیفیت ساخت و ساز و اشتغال مهندسان را فراهم می‌کند.

ایشان در انتها بر ارتباط بین دانشگاه و سازمان برای تلفیق علم و اجرا در زمینه ساختمان تأکید کرد.


 

ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر