نمایندگی:شیراز
1400/04/10 12:31:13
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :621
سفر استانی ریاست محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به استان فارس 1400/04/08

سفر استانی ریاست محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به استان فارس در تاریخ 1400/04/08

به گزارش روابط عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان فارس ، جناب آقای مهندس خرم رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان کشور  در سفری یک روزه در تاریخ 1400/04/08 به استان فارس سفر و پس از استقبال گرم رییس ، نایب رییس و معاون منابع انسانی ، مالی و پشتیبانی سازمان در پاویون فرودگاه شهید دستغیب شیراز ؛ طی ديدارهاي جداگانه اي با دو تن از مهندسان پیشکسوت ، اعضای هیأت مدیره و بازرسان سازمان ، استاندار فارس ، شهردار شیراز ، فعالان اقتصادی و  اعضای اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان فارس ؛  در آیین گشایش بیست و سومین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان استان فارس شرکت نمود .

در این سفر آقایان مهندس بهمن مومنی مقدم ( مدیر اجرایی ) ، کاوه نوری کوهپایی ( دبیر اجرایی ) ، طاهر کیافر ( منشی هیات رئیسه ) و کمیل صرامی ( مدیر روابط عمومی )  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ایشان را همراهی کردند .

ملاقات رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با مهندسان پیشکسوت سازمان

جناب مهندس خرم رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در بدو ورود به استان فارس با جناب آقای مهندس ابراهیم مدرس حقیقی و جناب آقای مهندس سید محسن معین  از مهندسان پیشکسوت سازمان دیدار و با اعطای لوح سپاس از تلاش های بی شائبه این دو بزرگوار طی سالیان متمادی و نقش پررنگشان در اعتلای دانش مهندسی استان فارس تشکر و قدردانی به عمل آورد .

 

 

برگزاری جلسه با هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس به صورت حضوری و مجازی

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در این سفر یک روزه ؛ جلسه ای را با اعضای هیأت مدیره و بازرسان  سازمان استان فارس برگزار کرد.

در این جلسه مهندس سیف زاده رییس سازمان ضمن تشکر از حضور ریاست  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و هیات همراه به استان فارس ؛ گزارشی اجمالی از اهم فعالیت های هیأت مدیره دوره هشتم سازمان ارائه نمود .

جناب مهندس خرم پس از استماع نظرات و پیشنهادات حاضرین گفت با برنامه ریزی های انجام شده با وزارت راه و شهرسازی ؛  تا پایان سال 1400 استفاده از خدمات سازندگان ذیصلاح و فرآیند صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان در  همه موارد تسری پیدا خواهد کرد .

ایشان افزود : به منظور حفظ جایگاه مهندسان و ارائه تسهیلات و خدمات به ایشان به دنبال آن هستیم تا در هر استان مجموعه ای تحت عنوان خانه مهندس بنا کنیم. که در این مجموعه خدمات فرهنگی، ورزشی و رفاهی به اعضای سازمان ارائه شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در بخش دیگری از سخنانش افزود :  ارتقای سطح وظایف و اختیارات روسای سازمان استان ها جزو مسائلی است که حتما می بایست مورد تجدید نظر قرار گیرد.

 

ایشان افزود : بحث بیمه تأمین اجتماعی اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان و  مالیات بر عملکرد اعضای سازمان جزو اقدامات بسیار ارزنده ای بود که اخیراً  توسط شورای مرکزی سازمان پی گیری و به نتیجه رسید که پس از تصویب توسط مجلس شورای اسلامی به صورت قانون در آمد.

   

دیدار رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با استاندار محترم استان فارس

در این دیدار که در دفتر استاندار فارس برگزار شد رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: در لایحه که برای تنظیم بیمه تأمین اجتماعی به سازمان داده شد ، اضافه کردیم که بیمه تأمین اجتماعی شامل کارگرانی است که گواهینامه طی دوره آموزش مهارتی را از سازمان آموزش فنی و حرفه ای دریافت کرده و یا از وزارت راه و شهرسازی پروانه اشتغال دارند .

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور افزود: با این مصوبه، ۱۰۰ هزار مهندسی که در کارگاهها بیمه خویش فرما داشتند در حال حاضر بیمه تامین اجتماعی هفت درصدی دارند که با این  اتفاق امسال یک هزار میلیارد تومان به نفع مهندسان شد.

وی، یکی دیگر از اقدامات انجام شده از سوی این سازمان را مبحث ۲۲ دانست و افزود: مبحث ۲۲ یک مبحث بسیار تعیین کننده و اشتغالزا است و بیش از همه مباحث اشتغال ایجاد می کند.

وی افزود: این مهم تحولی را در بهره برداری، نگهداری و تعمیرات ایجاد می کند که استان فارس در خصوص عملیاتی شدن این مبحث فعالیت خوبی داشته است.

مهندس خرم ادامه داد: گام بعدی، عملیاتی کردن مبحث ۱۹ است که تاکنون نه در اجرا به طور کامل انجام شده و نه بازرسی مصرف انرژی داریم و به دنبال این هستیم که از نیمه دوم امسال بازرسی انرژی هم انجام شود و عدد هشت برابری مصرف انرژی در کشور را نسبت به دنیا به چهار برابر برسانیم که در یک بازه ۲ ساله می توان این مصرف سنگین خانگی را به نصف رساند.


 

جلسه مشترک رییس و اعضای هیأت مدیره اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان فارس و فعالان اقتصادی استان با حضور رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

در ادامه رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با حضور در محل اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان فارس با رییس ، اعضای هیأت رییسه و فعالان اقتصادی استان فارس دیدار و دغدغه های این عزیزان را در خصوص موانع پیش روی سرمایه گذاری در بخش صنعت ساختمان جویا شد .  

دیدار رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با شهردار شیراز


   

بازدید جناب مهندس خرم از مجتمع فرهنگی ، ورزشی و رفاهی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس

 جناب مهندس خرم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و هیات رئیسه شورای مرکزی در سفر استانی به استان فارس  از  مجتمع فرهنگی ، رفاهی و ورزشی  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس بازدید کرد.
وی در حاشیه این بازدید  ضمن تایید اقدامات انجام شده و کارهای صورت گرفته توسط هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس ،  احداث چنین مجموعه کامل و فاخری را در خور تقدیر دانست.

ایشان با توجه به ظرفیت های با ارزش ایجاد شده در این مجموعه توصیه نمود تا 2000 متر مربع از زمین مجاور پروژه خریداری شود و جهت پروژه اقامتی مهندسان اجرا تا طرح خانه مهندس کامل گردیده و بتوان از آن برای سازمان های سراسر کشور الگوبرداری نمود.


   

آیین گشایش بیست و سومین نمایشگاه صنعت ساختمان استان فارس با حضور ریاست  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ؛  مسئولان عالی رتبه استان ، و فعالان صنعت ساختمان

بیست و سومین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان با حضور جناب آقای مهندس خرم رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور ؛ رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس ؛ دکتر رضایی کوچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس و جمعی از مسئولان عالی رتبه استان و فعالان برتر این حوزه در روز سه شنبه 8 تیر ماه 1400 ؛ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فارس شروع به کار کرد.

ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر