نمایندگی:شیراز
1401/03/03 11:50:09
روابط عمومی بسیار مهم
تعداد بازدید کنندگان :751
پیام رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس در پی وقوع حادثه متروپل آبادان

پیام رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس در پی وقوع حادثه متروپل آبادان

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس، در پی حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان و درگذشت تعدادی از هموطنان عزیز ، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس، پیامی به این شرح صادر کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

حادثه دلخراش ریزش ساختمان متروپل آبادان و درگذشت جمعی از هموطنان عزیز موجب تأثر و تأسف بسیار گردید و قلوب مردم ایران اسلامی، از جمله مردم استان فارس را داغدار کرد.

اینجانب این مصیبت دردناک را از صمیم قلب به مردم صبور استان خوزستان و ایران و خانواده های داغدیده جان باختگان این حادثه تسلیت عرض می کنم و از خداوند تبارک و تعالی برای آن عزیزان، علو درجات و رحمت واسعه و برای خانوادههای محترم ایشان، صبر و شکیبایی و نیز برای مصدومین این حادثه سلامتی خواهانم.

همانطور که بر تمامی نهادها، سازمان ها و گروههای کمک رسان فرض است، سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس اعلام می کند که با تمام توان مهندسی خود، آماده کمک رسانی به آسیب دیدگان این حادثه است.

لازم و ضروری است موارد مشابه این ساختمان در سراسر کشور شناسایی شوند تا از تکرار چنین حوادثی جلوگیری شود. دستگاه های اجرایی ، سرمایه گذاران و مالکان ساختمان باید بپذیرند که خدمات مهندسی و بویژه حضور مهندسان ناظر  و سازندگان ذیصلاح ( مجری ) و تمکین به گزارش ها و ایرادهای فنی ساختمان امری ضروری و در راستای صیانت از جان و مال هموطنان است.

آنچه مسلم است بی توجهی به اصول فنی و ساختار خدمات مهندسی در اجرای پروژه این فاجعه را رقم زد و این حادثه نیز همچون حادثه پلاسکو، درسی مکرر، برای التزام به رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان و قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان خواهد بود.

 

                                                                                                                                      مجتبی زوربخش

                                                                                                      رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس

                                                                                                                          سوم / خرداد ماه /1401

 
ثبت نظرات


مسير شما در سايت : > Skip Navigation Linksصفحه نخست > پرتال مهمان > آرشیو اخبار > مشاهده خبر